Blog Ruhunu Diriltme Harekatı #mim #BRDH

User rating

Evet malum genel blog olduğundan buraya kişisel yazmak olmuyor. E kişisel blog açmakta pek iyi olur diye düşünmüyorum belki ileride takipçilerim beni kişisel bloğumdan takip eder. Uzun lafın kısası Meriç beni bloğunda Mimlemiş. Şimdi mim nedir diye sormayın çok ayrıntı girmesek daha iyi. bu mim’in konusu #BRDH  . Yani blogcular için iyi olacak bir şey gibi görünüyor. Bende Meriç i kırmadım ve Genel Blog kurallarımı çiğneyip  başladım yazmaya.

Bloglar bir heves uğruna kuruluyor. Mesela çoğu kişi heves ederek açmıştır.  Tabii bazı ayrıntılar var. Mesela bazı kişilerde bu işi sevdikleri için ve iyi oldukları için yaparlar. Fakat günümüzde çoğu blog  neredeyse haftada bir yazı anca giriyor. Mesela çok takip ettiğim blogları bu şekilde takipçi listemden çıkardığımı hatırlıyorum. Fakat neden bu yazmamazlık ?

Bana göre  çoğu kişi yazacak bir yazı bulamıyorum bahanesini üretiyor. Bana göre bu bir bahaneden ilerisi değil. İnsan yazmak  istese her türlü yazar diye düşünüyorum. Mesela erinmeden onlarca yazı girecek konu bulunabilir. Aşağıda yazı yazmanızı kolaylaştıracak bir kaç şey söyleyebilirim.

  • Eğer kişisel bir bloğunuz var ise en az haftada 2 yazı yazmayı unutmayın.  Yazıları hayatınızla ilgili yazabilirsiniz. Ne de olsa kişisel bir blog sahibisiniz. Mesela o gece gördüğünüz rüyanızı veya bir arkadaşınız ile güzel bir anınızı. Veya Günlük şeklinde her gün yazı yazabilirsiniz. Eminim bu takipçilerinizin dikkatini iyice çekecektir. Mesela direkt anlatmak yerine biraz abartma kullanabilirsiniz.

 

  • Genel bir blog yazıyor iseniz zaten yapacak bir şey yok. Sosyal medyayı İnternet fenomenlerini kısaca havadan geçen sineği dahi   iyileştirip Genel bloğunuza yazabilirsiniz. Bu tür yazıları iyi kurgularsanız iyi bir etki yaratacaktır.

 

  • Eğer bir Teknoloji bloğunuz varsa onun da kolayı var. Sonuçta sizler profesyonel değilseniz bir yerden yardım almak zorundasınız. Mesela yurtdışındaki blogları takip edip kendinize özel günlük en az 3 yazı bulabilirsiniz.

Birde işin şu yanı var. Mesela çoğu kişi uzun yazıları okumayı sevmez. Aslında uzun yazılar daha zevklidir. Bu uzun yazılar okundukça yazar uzatmazsa hiç bir sorun yok :)

Siz ziyaretçi iseniz bence mutlaka yazıları okuyup yorum yapmalısınız. Bu sayede yazarın yazma isteği artacak daha verimli işler çıkaracaktır.

Ben yukarıda birkaç şey söyledim. Blog Ruhunu diriltmek zor bir iş değil gibi. Yeter ki azimle ve hevesle yazın.

Bende bu yazımı mimleyerek yollamak isterdim ama Kişisel Blog açana kadar bana bu olmayacak gibi. Unutmayın kişisel bloğumu açtığımda hepinizden mimler bekliyorum.

 

Saygılarımla Uğur Sağlam.

One Comment

  1. Meriç Gerçeker 06 Mart 2013 at 17:21 - Reply

    Mime cevap verdiğin için teşekkür ederim :)

Leave A Response