Blogcuların Hocası “Blog Hocam” İle Röportaj Yaptık !

Blog Hocam Serdar Kara tarafından kurulan ve Blog yazma Blogger eklentileri hakkında bilgiler veren yani herkes için yararlı paylaşımlar yapan bir blogdur.Serdar Kara ile bu blog sayesinde tanıştım.Oldukça samimi ve içten konuşan davranan birisi.Hayatında olduğu kadar İnternet hayatında da başarılı.Çünkü .blogspot.com uzantılı bir blog ile oldukça iyi yerlere geldi ve bazı firmalardan iş ortaklığı teklifi dahi aldı.Kendisine hem imrenip hemde onun gibi özgün yazmaya çalışıyorum.Eminim şuan Taslakları bir sürü yazı ile doludur ve yayınlanacak günü bekliyordur.Blogger konusunda gerçekten kendisini geliştirmiş birisi.Çünkü genel anlamda html vs  anlıyor.Zaten şuan kullandığı tema kendi yapmış olduğu tema fakat birçok isteyen olmasına rağmen satmak istemiyor.Ayrıca bloğuna reklam almama prensibide bir hayli ilgimi çekiyor.

İşte Röportajımız:

1) Merhabalar. Öncelikle Bizimle Röportaj Yaptığınız İçin Teşekkür Ederiz. Acaba Biz Biliyoruz Ama Okuyucularımız İçin Adınızı Soyadınızı, Yaşınızı Ve Mesleğinizi Söyleyebilir Misiniz ?

Merhaba.İsmim Serdar Kara.28 yaşındayım (1 Ocak 1984) ve Fuar organizasyonları düzenleyen, ağabeyimle birlikte kurduğumuz şirketimizde yöneticilik yapıyorum.

 2) Hangi Okulları Okudunuz Ve İstediğiniz Mesleğimi Yapıyorsunuz ?

ODTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliğini çok severek ve isteyerek okumama rağmen mesleğimi çok kısa bir süre yaptım (yaklaşık 1 sene).Avustralya’da University of Sydney’de MBA yaptım.Ağabeyimle birlikte içimizdeki girişimcilik ruhunun estirdiği rüzgara kapıldık ve ikimizde mesleğimizi bırakarak halen başında olduğumuz fuar organizasyonları yapan şirketi kurduk.İkimizde hiç pişman değiliz ve farklı sektörlerde farklı işler yapmayı da düşünüyoruz.

3) BlogHocam İlk Bloğunuz Mu Yoksa Başka Bloglar Veya Siteler Açtınız Mı ?

Üniversite’de açmıştım ilk blogumu.Metalurji kulübüne ait, portal tarzında bir siteydi ve ben ilgileniyordum.Düzenli olarak ders notları, sınav soruları, makale çevirileri giriyordum.Avustralya’ya gittiğim dönem de ise bu işin çok farklı bir yüzüyle tanıştım.Orada masraflarımı çıkarabilmem için çalışmam gerekiyordu ve birkaç işte çalıştıktan sonra blog yazarak pazarlama yapmaya başladım.

Bunların dışında boş zamanlarımı değerlendirecek ufak tefek blog denemelerim oldu ama hepsi atıl birer blog olarak bir köşede kaldı.Son olarak blogum ise bildiğiniz gibi Blog Hocam.

4) Acaba BlogHocam’ı Açmaya Nasıl Karar Verdiniz Kaç Yıldır Blog Hocam Yayında ?

İşimizi kurup bazı şeyleri yoluna koyduktan sonra ofisimize yakın bir yerde ev tuttum.Hem işlerimin yoğun olmadığı zamanları hem de evde yanlız kaldığım vakti değerlendirme için blog açmaya karar verdim.Amacım sadece vakit geçirmek ve yazmaktan keyif almaktı.Yazmaktan keyif alabileceğim konuları bir kenara not ettim ve blog yazarlığı hakkında yazmanın eğlenceli olabileceğini düşündüm.Blog Hocam yaklaşık 1.5 sene önce bu şekilde doğdu.

5) Blog Hocam ne kadar hit alıyor ? Siteden aylık ortalama ne kadar kazanıyorsunuz ?

Hit benim için fazla bir şey ifade etmediği için çok sık kontrol etmem ama soruya cevap vermek için baktım son 1 ayda 12bin küsür ziyaretçi girmiş.

Blog Hocam’a reklam, tanıtım yazısı, proje ortaklığı teklifi çok geldi ama hiç birini kabul etmedim ve etmiyorum.Dolayısıyla Blog Hocam’dan maddi bir kazancım yok.

Sayfalar: 1 2

5 Comments

 1. Hasan Ekşi 23 Eylül 2012 at 09:51 - Reply

  Gerçekten serdar abi bu alanda ki kişilerin en iyisi her gün binlerce soru sormama rağmen daha bir kere bile beni terslemedi veya sorularımı cevapsız bırakmadı.Röportajınız çok güzel İnş başka blogcularla da röportaj yapmak nasip olur

 2. Çağrı 24 Eylül 2012 at 07:57 - Reply

  Tebrik ederim güzel bir röportaj olmuş.Yazılarını takip ettiğim ender bloglardan bitanesi kendisi.Serdar Kara ile benimde bir sohbetim oldu.Gerçekten çok samimi ve içten birisi.Buradan kendisine paylaştığı konulardan dolayı teşekkür ediyorum.Ayrıca bu güzel röportajı gerçekleştirip bizimle paylaştığın içinde sanada teşekkür ediyorum.
  Sevgiler..

 3. Blog Okulum 25 Eylül 2012 at 19:04 - Reply

  Bu konuda serdar abi kesinlikle çok haklı.
  Vallahi ben ilk onun blog’unu okumaya basladım..

 4. Cemal 08 Mart 2013 at 11:55 - Reply

  Gerçekten süper bir Röportaj olmuş

 5. Sezai Acıma 25 Mayıs 2014 at 17:26 - Reply

  Tanışma fırsatımız olmadı ama tam benim kafadan birisi. Bilginin paylaşılmasını sadece para için değil, birileri fayda görsün diye paylaşıyor. Yolu açık olsun.

Leave A Response