E-Okul, VBS’ye Neden Girilmiyor?
Sevgili öğrenciler veya sevgili öğretmenler Merhabalar. Malum sömestır tatili yaklaşıyor ve öğrencileri yarıyıl tatili bekliyor. Yaklaşık olarak ayın 25′inde karneler dağıtılmış olacak yani daha doğrusu tüm notlar İnternete girilmiş olacak. Bu süreç boyunca önümüzdeki 2  hafta boyunca E-Okul’u milyonlarca öğrenci ziyaret edeceği için MEB Sunucusu zamanla yavaşlayacak belki de yükü kaldırayamayacak. Doğal olarak bir süre de erişim olmayacak.

Bildiğiniz üzere her sene bu olar yaşanmakta ve binlerce öğrenci E-Okul’a giremiyorum diye yakınmakta. Zamanla öğrenciler değil öğretmenler dahi giremiyorlar sisteme. Bu yüzden telaşa gerek notlarınız bir yere gitmedi :)

E-Okula girmek için bazı taktikler verelim.

1) Yavaş Giriyorsa: İnternet sitesine yavaş giriyorsa, ama o yavaşlıkta hiç bir işlem yapılmıyorsa gece saatlerini bekleyin. Öğrencilerin çoğu yatmış olacağı için sistem biraz daha hafifleyecektir.

2) Hiç girmiyor hata veriyorsa: Bunun için yapabilecek bir şeyiniz bulunmuyor. MEB yönetimi sunucusuna bakmalı olmadı reset atmalı. Bu süre boyunca erişim olmayacaktır.

Aklınıza takılan bir şey varsa yorum yaparak sorabilirsiniz.
Leave A Response